Ćwiczenia kręgosłupa

Posted: Wrzesień 1, 2015 By: Comment: 0
Mobilizacja

Ćwiczenia kręgosłupa można znaleźć wszędzie… broszury informacyjne, publikacje i internet są pełne gotowych zestawów ćwiczeń zalecanych dla osób z bólami pleców.  Czy jednak jest to prawidłowy sposób walki z dolegliwościami, na które cierpimy? Otóż nie!

Gotowe zestawy ćwiczeń są odpowiednie dla osób, które nie mają jeszcze żadnych dolegliwości bólowych i chcą ten stan utrzymać jak najdłużej. Natomiast jeśli masz już problemy z kręgosłupem tego typu gotowe zestawy mogą Ci tylko zaszkodzić. Nie ma możliwości by istniały ćwiczenia dobre i skuteczne dla wszystkich problemów związanych z kręgosłupem. Bardzo często zdarza się, że osoba wykonująca takie ćwiczenia, które nie są skonsultowane przez specjalistę,  może znacznie pogorszyć stan swojego zdrowia, szczególnie w przypadku przepukliny krążka międzykręgowego. Dlatego na naszej stronie umieszczone będą tylko ćwiczenia skierowane do osób zdrowych, gdzie ich celem będzie profilaktyka i utrzymanie kręgosłupa w jak najlepszej kondycji.

Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, w celu ustalenia indywidualnego programu ćwiczeń powinieneś udać się do specjalisty, najlepiej fizjoterapeuty, który po uprzednim zbadaniu Cię zaleci Tobie konkretne ćwiczenia kręgosłupa i terapię bądź tymczasowo odradzi jakąkolwiek aktywność fizyczną.