Bańka chińska jako sposób na cellulit i odchudzanie

Posted: Styczeń 6, 2016 By:
Odchudzanie - bańka chińska

Bańka chińska należy do najbardziej skutecznych sposobów na cellulit oraz szybkie odchudzanie i modelowanie ciała.
Regularnie stosowana przyczynia się do spadku wagi i poprawy wyglądu skóry całego ciała. Mocno stymuluje ukrwienie, uelastycznia skórę oraz poprawia przemianę materii, dzięki czemu jest szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wymodelować swoje ciało.

Na czym polega zabieg?

Bańka chińska wytwarza podciśnienie, które zasysa skórę do środka, powoduje to mocne przekrwienie skóry, przyśpiesza się krążenie krwi w miejscach poddanych zabiegowi. Skutkiem tego jest szybsza przemiana materii,a tym samym redukcja tkanki tłuszczowej- zmniejszenie obwodu ciała. Skóra staje się gładsza i bardziej jędrna, a sylwetka szczuplejsza.
Masaż w gabinecie trwa od 20- 30 minut, w zależności od obszaru ciała który jest poddany zabiegowi. Najczęściej masowane są miejsca,które dotyka cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej, takie jak: uda, pośladki, brzuch, boczki, ramiona.
Aby osiągnąć zamierzony efekt, bańka chińska powinna być stosowana regularnie, 2-3 razy w tygodniu, w serii 8- 10 zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku masażach. Po zakończonej serii zabiegów, aby utrzymać uzyskany efekt bańka chińska powinna być stosowana raz w tygodniu.
Skutkiem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w przeciągu kilku dni, nie są one jednak przeciwwskazaniem do wykonywania kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Nie zalecane jest wykonywanie masażu w przypadku takich dolegliwości jak zaburzenia krzepliwości krwi, skłonności do wylewów podskórnych oraz obrzęków, menstruacja. Ciąża wyklucza masaż brzucha, a inne części ciała mogą być poddane tylko bardzo delikatnej jego formie. Bańka chińska nie jest stosowana w miejscach, gdzie jest niewiele mięśni i tkanki tłuszczowej – łopatki, kręgosłup, łokcie, kolana, itp.
Bezwzględnie z masażu muszą zrezygnować osoby z wszelkimi odmianami nowotworów, gruźlicą, chorobami skórnymi (egzema, uczulenia, uszkodzenia naskórka), żylakami, wysiękowym zapaleniem stawów oraz z gorączką.

Należy pamiętać, że bańka chińska nie może być traktowana jako główna metoda walki z cellulitem. Tylko w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą oraz regularną aktywnością fizyczną będziemy mogli w pełni cieszyć się z rezultatów.

 

Masaż bańką chińską znajduje się również w ofercie naszego gabinetu. Sprawdź TUTAJ